ELEKTRONİK SINAV

Elektronik Sınav uygulamalarına Teorik ve Direksiyon Dersleri bitmiş adaylar katılabileceklerdir.

(B) sertifika türü için hafta içi saat 18:00 ve 19:00'da, hafta sonu ise ikişer saat arayla e-sınav uygulaması yapılmaktadır.
e-Sınavda başarısız adaylar bir sonraki e-sınava 15 gün sonra girebilmektedirler.
e-Sınav sistemine geçmeyi kabul eden adaylar başarısız olmaları durumunda, bundan sonraki sınav haklarını e-sınav uygulaması olarak tamamlamak zorundadır.
e-Sınav uygulamasına başvurmak isteyen adayların; 70 TL olan sınav ücretini, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi'nin T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi veya Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubesinden herhangi birine "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığı ile yatırmaları ve bağlı bulundukları kurs müdürlükleri aracılığıyla, elektronik ortamdan MEBBİS Modülü e-sınav randevu sistemine kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
MTSK Müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu derslerin eğitimlerini tamamlayan tüm adaylar ile halen klasik sınavda sorumluluğu devam adaylar e-Sınav başvurusu yapabilir. MTSAS e-Sınav uygulamasına başvuru yapan adaylar klasik sınava geçiş yapamazlar. Tekrar klasik sınava geçiş yapabilmeleri için e-Sınavdaki haklarını (5 hak) doldurmaları ya da kurstan kayıtlarını sildirmeleri gereklidir.
Sınav başvurusunda bulunup randevusu onaylanan aday, e-Sınav tarihinden en az 3 (üç) gün önce randevusunu değiştirebilir. e-Sınav randevusu olan ve sınava girmeyen adayın 1 (bir) sınav hakkı kullanılmış sayılır. Adayın sağlık kurulu raporu varsa toplamda 5 (beş) olan sınav hakkı bittikten sonra giremediği sınav için 1(bir) hak daha kullanabilir. Sınav hakkı biten adayın dosyası kapandığı için MTSK Müdürlüğüne yeni kayıt yapılması gerekmektedir.
Aday, katıldığı e-Sınav uygulamasında başarısız olduğu dersler varsa en erken 15 (on beş) gün sonra yeni bir e-Sınav randevusu alabilir. Bu adaylar son katıldıkları e-Sınav uygulamasından sonra 2 ay içinde yeni bir e-Sınav uygulamasına başvurmadıkları takdirde 1 (bir) sınav haklarını daha kullanmış sayılırlar.

ANKARA E- SINAV [ELEKTRONİK SINAV] MERKEZİ

Elektronik sınav Ankara ilinde, Ankara Atatürk Lisesinde haftanın her günü yapılmaktadır. Hafta içinde 18.00 ve 19:00, hafta sonunda ise değişik seanslarda yapılmaktadır. Sınav tekrarı halinde 15 gün sonunda tekrardan sınava girilebilmektedir.