Sürücü Adayı Kayıtları

Sürücü Kursumuza en az II. Kademe Belgesi veya İlkokul diploması olan 09 Temmuz 1999 tarihinde ve öncesinde doğmuş olan herkes kaydını yaptırabilir. Dönem kayıtlarımız her ayın 10' una kadar devam etmektedir. Yılda 5 defa yapılan Motorlu Taşıt Sürücüleri Teorik Sınavı sonrasında başarılı olan ( 50 sorudan en az 35 doğru soru yapan veya 70 ve üzeri puan alan) kursiyerler sonrasında Uygulama (Direksiyon) Sınavına girmeye hak kazanırlar.

Bu dönem Temmuz 2017 gruplarımıza kayıt almaktayız. 10 Temmuz 2017 tarihine kadar 09 Temmuz 1999 tarihinde ve öncesinde doğmuş olanlar Kursumuza kaydını yaptırabilirler. Motorlu Taşıt Sürücüleri Teorik Sınavı 29 TEMMUZ 2017(saat 14.00) tarihinde yapılacak ve sınav sonuçları 10 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacaktır. Sınav Ücretleri 22 Temmuz-11 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ziraat, Halkbank ve Vakıflar bankalarına yatırılacaktır. Ayrıca https://odeme.meb.gov.tr internet adresinden kredi kartı ile ödeme işlemi gerçekleştirilebilir. Sınavda başarılı olan kursiyerlerimiz Direksiyon Sınavına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün açıkladığı tarihlerde gireceklerdir. Kanun gereği her sınava 4 defa girme hakkı bulunan kursiyerler, sınav hakkı başlamasından itibaren girmedikleri her sınav hakkını kullanmış sayılırlar.

ELEKTRONİK SINAV (e-sınav) tercih eden kursiyerlerimiz tahminen Temmuz ayının sonunda yada Ağustos ayının ilk haftasında sınava gireceklerdir. Sınav sonucunda başarılı olan kursiyerlerimiz Ağustos ayında yapılacak olan direksiyon sınavına girerek iki ayda ehliiyet sahibi olabileceklerdir. Elektronik sınav tarihleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü onay verdikten sonra kesinleşir.
DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZLERİ KURS MERKEZİMİZE BEKLİYORUZ.         bakınız e-sınav