Sürücü Adayı Kayıtları

Sürücü Kursumuza en az II. Kademe Belgesi veya İlkokul diploması olan 09 Eylül 2000 tarihinde ve öncesinde doğmuş olan herkes kaydını yaptırabilir. Dönem kayıtlarımız her ayın 10' una kadar devam etmektedir. 50 sorudan en az 35 doğru soru yapan veya 70 ve üzeri puan alan kursiyerler, sonrasında Uygulama (Direksiyon) Sınavına girmeye hak kazanırlar.

Bu dönem Eylül 2018 gruplarımıza kayıt almaktayız. 09 Eylül 2000 tarihinde ve öncesinde doğmuş olanlar 10 Eylül 2018 tarihine kadar Kursumuza kaydını yaptırabilirler. İlimiz Ankarada İki Merkezde toplam 8 salonda Motorlu Taşıt Sürücüleri Teorik Sınavı elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir. Sınav ücretleri Ziraat, Halkbank ve Vakıflar bankalarına yatırılmaktadır. Ayrıca https://odeme.meb.gov.tr internet adresinden kredi kartı ile ödeme işlemi gerçekleştirilebilir. Sınavda başarılı olan kursiyerlerimiz Direksiyon Sınavına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün açıkladığı tarihlerde gireceklerdir.

Eylül dönemine kayıtlı kursiyerlerimiz tahminen Eylül ayının sonunda ELEKTRONİK SINAV (e-sınav) gireceklerdir. Sınav sonucunda başarılı olan kursiyerlerimiz Ekim ayında yapılacak olan direksiyon sınavına girerek iki ayda ehliyet sahibi olabileceklerdir. Elektronik sınav tarihleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü onay verdikten sonra kesinleşir.
DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZLERİ KURS MERKEZİMİZE BEKLİYORUZ.         bakınız e-sınav