KAYITLAR

2024 Yılı Grupları

Sürücü Kursumuza en az II. Kademe Belgesi veya İlkokul diploması olan herkez kaydını yaptırabilir. Dönem kayıtlarımız her ayın 10' una kadar kursumuza kaydınızı yaptırabilirsiniz...

Devamı

E-SINAV

M.E.B. Elektronik Sınav Sistemi

Elektronik Sınav Sisteminde öncü olan Kursumuzda sınav tarihlerine bağlı kalmadan sistemin vermiş olduğu tarihte sınava girme imkanı sağlamakta ve daha erken ehliyet alınabilmektedir...

Devamı

ÜCRETLER

Sınav Ücretini Nasıl Yatırabilirim
Direksiyon Sınav Ücreti 750 TL

Teorik sınav ücretini yatıracak kursiyerlerimiz Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbankasına yatırılmaktadır. Banka görevlisine ehliyet sınav ücretini yatırmak ...

Devamı

GÜNCEL


YENİ DÖNEM KAYITLARI
Sürücü Kursumuza en az II. Kademe Belgesi veya İlköğretim diploması olan 09 Ağustos 2006 tarihinde ve öncesinde doğmuş olan herkes kaydını yaptırabilir. Dönem kayıtlarımız her ayın 10' una kadar devam etmektedir. 50 sorudan en az 35 doğru soru yapan veya 70 ve üzeri puan alan kursiyerler, sonrasında Uygulama (Direksiyon) Sınavına girmeye hak kazanırlar.

Bu dönem Ağustos 2024 gruplarımıza kayıt almaktayız. 09 Ağustos 2006 tarihinde ve öncesinde doğmuş olanlar 10 Ağustos 2024 tarihine kadar Kursumuza kaydını yaptırabilirler. Osmanlı Mah. Kova Sok. No: 7/A SİNCAN/ANKARA adresinde bulunan E-SINAV MERKEZİNDE Motorlu Taşıt Sürücüleri Teorik Sınavı elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir. Sınav ücretleri Ziraat, Halkbank ve Vakıflar bankalarına yatırılmaktadır. Ayrıca https://odeme.meb.gov.tr internet adresinden kredi kartı ile ödeme işlemi gerçekleştirilebilir. Sınavda başarılı olan kursiyerlerimiz Direksiyon Sınavına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün açıkladığı tarihlerde gireceklerdir.

Ağustos dönemine kayıtlı kursiyerlerimiz tahminen Ağustos-Eylül aylarında ELEKTRONİK SINAV (e-sınav) gireceklerdir. Sınav sonucunda başarılı olan kursiyerlerimiz Eylül-Ekim-Kasım aylarında yapılacak olan direksiyon sınavına girerek ehliyet sahibi olabileceklerdir. Elektronik sınav tarihleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü onay verdikten sonra kesinleşir.
DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZLERİ KURS MERKEZİMİZE BEKLİYORUZ.

EHLİYET SINAVI VE SORU SAYISI
Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Teorik Sınavı 50 sorudan oluşmaktadır. 50 soru için verilen cevaplama süresi 60 dakikadır. Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 23 soru, İlk Yardım Dersinden 12 soru , Araç Tekniği Dersinden 9 soru ve Trafik Adabı dersinden 6 soru sorulmaktadır. Toplam 50 sorudan 35 soruyu doğru cevaplayan kursiyer 70 puan alarak başarılı sayılmaktadır. Sınavda yanlışlar doğruları etkilemediğinden bütün soruları cevaplamak kursiyerlerin yararına olacaktır. Sınava girmek için kurstan alınan Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı gerekmektedir. Cep telefonu ile sınava girmek yasaktır. Elektronik iletişim araçlarıyla kopya çekmesi, yerine başka birinin sınava girdiğinin belirlenmesi veya organize olarak kopya çekme eylemine karışılması halinde bir yıl süreyle sınava alınmaz. Soruların cevabını kitapçığa değil, Cevap kağıdına kodlamanız gerekmektedir.

SÜRÜCÜ BELGESİ DOSYA TESLİMİ
Sürücü Belgesi Dosyasını Sürücü Belgesine dönüştürülmek için ALO 199 ya da Sürücü Belgesi Randevu Sisteminden randevu alınacaktır. Yeni düzenleme ile sürücü adayı istediği ilden yada ilçeden randevu alarak sırasıyla yazılan belgeri randevu almış olduğu Nüfus Müdürlüklerine teslim edecektir.
Belgeler ise; Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği, Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası (Sürücü Kursundan verilen), Kurs Müracaat belgesi, Diploma, Sürücü Sağlık Raporu, Sürücü belgesi harcı, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz, 2 adet fotoğraf (biyometrik), Kan Grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.
Randevu adresi: https://randevu.nvi.gov.tr/

Direksiyon Eğitimi Dersi Sınavı Değerlendirme Formu sınar sürücü kursu

sınar sürücü kursu

YENİ DUYURLAR

21 Temmuz 2024


sinarsurucukursuInstagram Adresimiz.
Direksiyon RandevuÖZEL DİREKSİYON DERSİ
Direksiyon dersleri sonunda kendini yeterli görmeyen kursiyerlerimiz kursumuzdan özel direksiyon dersi talep edebilirler. özel ders
DİREKSİYON SINAV ALANI
İlçemiz Direksiyon Sınav Alanı, Kroki için tıklayınız. Bilgi için 269 51 62

Milli Eğitim Bakanlığı Ödemelerinizi Kredi Kartı İle Buradan Yapabilirsinizsınar sürücü kursu


SÜRÜCÜ KURSU KAYIT EVRAKLARI
• Son altı ay içerisinde çekilmiş 4 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf,
• Nüfus kağıdı,
• Öğrenim belgesinin aslı (diploma-tasdikname ve ya öğrenci belgesi),
• Savcılık Belgesi (e-devlet şifresi ile internetten alınabilir yada adliyeden),
• Sürücü belgesi sınıfı adına düzenlenmiş biyometrik fotoğraflı sağlık raporu (Aile Hekimlerinden ücretsiz yada özel polikliniklerden alınabilir) gerekmektedir.
 2024 YILI EHLİYET HARÇLARI
 EHLİYET SINIFLARI
TOPLAM
A,A1,A2
2.528,40 TL
B
5.165,45 TL
C1,C1E,C,CE,
D1,D1E,D,DE
7.803,50 TL
Tüm Ücretlerin Yatırılabileceği Bankalar
Ziraat Bankası-PTT ATM.

NEDEN SINAR SÜRÜCÜ KURSU?
Kursiyerlerimizin direksiyon eğitimi dersinde araç kullanma kabiliyetlerinin daha hızlı gelişimi, araç kalkışında stop etmeme ve olası kalkışlarda araç gaz pedalına basılmaması durumunda aracın debriyaj ayarının dengeli yapılması durumunda kendiliğinden hareket etmesi için kursumuzda DİZEL Ford Fiesta araçlar kullanılmaktadır. Direksiyon sınavlarında aracı iki kez stop ettiren kursiyerin sınavı sonlandırılmaktadır. Araç park etmede, geri geri 25 metre düzgün sürüşte ve eğimli yolda aracı kaldırma dizel araçlarda daha kolay yapılabilmektedir. Bu nedenle kursumuzda dizel araçlarla direksiyon eğitimi verilmektedir. 2 saat simülatör, 14 saat direksiyon eğitimi dersi verilen kursumuzda, direksiyon eğitiminde tecrübeli ve başarısını direksiyon sınavlarında ispatlamış Usta öğreticiler ile eğitim verilmektedir.

sınar sürücü kursu sınar sürücü kursu